Aké výhody má zrubové bývanie?

Okrem neopakovateľnej atmosféry, akú prináša zrubové bývanie existuje množstvo ďalších výhod,
ktorými sa zrubový dom odlišuje od domu postaveného z konvenčných stavebných materiálov. Ktoré to napríklad sú?

Pozitívny vplyv na zdravie

Zrubový dom je vhodný na celoročné bývanie. Drevo je ekologický stavebný materiál, ktorý nemá žiadny negatívny vplyv na ľudské zdravie. Prirodzená farba dreva a jeho vôňa má pozitívny vplyv na jeho psychiku. Minimálne sa nabíja statickou elektrinou a tak nepriťahuje prach, čo ocenia nielen alergici. Drevené domy majú schopnosť regulovať interiérovú vlhkosť, zabraňujú tak vzniku plesní a vytvárajú priaznivú mikroklímu.

Energeticky úsporné

Drevo je prírodný tepelný izolant, ktorý izolačné vlastnosti znižujú potrebu vykurovania a chladenia. Štruktúra dreva poskytuje 15 krát lepšiu tepelnú izoláciu ako betón. Vykurovanie a chladenie v zrubovom dome je energeticky účinnejšie. Ušetriť tak viete značné množstvo nákladov za energie. Okrem tepla dokáže dobre izolovať aj hluk.

Ekologické bývanie

Drevo je jediným stavebným materiálom, ktorý je obnoviteľný a udržateľný v dlhodobom horizonte. Zrubové domy sú ekologické nielen použitým materiálom, keďže drevo a výrobky z dreva sú biologicky rozložiteľné a patria do prirodzeného prírodného reťazca, aj zaťaženie okolia pri ich výstavbe je minimálne. 

Rýchla výstavba zrubu

Rýchlosť výstavby drevodomu je jednou z jej najväčších výhod. Po ukončení výstavby sa zrubový dom môže ihneď používať.

Pridaná hodnota

Zrubová drevostavba nie je iba dom na bývanie. Je to aj životný štýl, spôsob myslenia, prirodzený a zdravý spôsob života a zodpovednosť k životnému prostrediu. Remeselné spracovanie prináša do bývania trvalú hodnotu, silu a energiu prírodného materiálu, akým je drevo.