Jar je tu! Vyberte si altánok podľa vašich predstáv!

Jar sa pomaly, ale isto blíži a k tomuto obdobiu neodmysliteľne patrí aj vysedávanie na záhradke pod teplými lúčmi slnka. Tešíme sa keď si konečne vytiahneme záhradný nábytok, stoličku alebo lehátko, na ktoré sa zvalíme, vyložíme nohy a vychutnáme si šálku kávy či čaju. K príjemným, pohodovým chvíľam na záhrade patrí aj posedenie v kruhu blízkych a k tomu sa veľmi hodí i altánok, v ktorom treba zahájiť grilovaciu sezónu, to by mal byť rituál privítania jari. Máte už vybratý ten správny?

Záhradný altánok

Tento typ altánku je vhodný na stretávanie sa s priateľmi, s hosťami a v ktorom uskutočňujeme napríklad piknik alebo posedenie pri káve či víne. Je to jednoduchý altánok so základnou konštrukciou. Mal by mať však dostatočne veľa priestoru na to, aby ste dnu vedeli umiestniť lavičky a stôl. V prípade jednoduchšieho altánku by ste nemali zabudnúť na to, že by mal byť vo vzájomnej symbióze s celou záhradou a prípadne aj rodinným domom.

Altánok - súčasť rodinného domu

Takýto altánok tvorí súčasť rodinného domu a slúži predovšetkým ako ochrana pred slnkom. Ak nechcete s priateľmi sedieť vo vnútri, ale posedieť si vonku, tak potom je tento altánok ideálnou voľbou. Na jednej strane ušetríte miesto v záhrade a na strane druhej sa nebudete musieť potiť na terase. Prípadne vás altánok ochráni pred letným dažďom. Je postavený ako pokračovanie podlahy, preto na jeho stavbu myslite už pri stavbe domu.

Griltánok

Máte radi grilovanie a nechcete byť ovplyvňovaní vonkajšími podmienkami? Často nám grilovačky pokazí práve zlé počasie. Preto je griltánok to najlepšie riešenie. Nájdite pre váš altánok vhodné miesto v blízkosti domu a vytvorte z neho vonkajšiu kuchyňu. Vo vnútri môžete vytvoriť úložné priestory, kde môžete mať pomôcky na grilovanie. 

Aká bude cena?

Najdôležitejšia otázka je cena. Odpoveď na ňu je však komplikovaná. Záleží totiž na tom, z akého materiálu altánok bude. Ak máte záujem o drevený altánok, cena dreva sa odvíja tiež od jeho kvality a dokáže sa pohybovať v rôznych výškach. Okrem materiálu zaváži i veľkosť altánku a ako si predstavujete jeho vybavenie a vyzdobenie.

Profistrechy Vám ponúkajú montáž altánkov, pergol, prístreškov zhotovených z impregnovaného dreva proti škodcom. Máme precízne spracovanie spájaných častí a ponúkame kvalitnú povrchovú úpravu so zárukou zachovania dlhodobo pekného vzhľadu a dobrej funkčnosti.