Pozitíva drevostavby

Drevostavby - výhody oproti klasickému domu

Drevostavby sú moderné stavby na bývanie s jedinečnou vnútornou mikroklímou. Spojenie tradičných stavebných materiálov prináša výhody, ktoré sú veľkým prínosom nie len pre nás, ako majiteľov takýchto domov, ale pre celú spoločnosť a životné prostredie.

Rýchlosť a efektívnosť výstavby

Na rozdiel od stavieb stavaných konvenčným spôsobom je realizácia drevostavby oveľa rýchlejšia. Záleží samozrejme od dobrého plánovania, technológie výstavby a konkrétnych požiadavkách budúceho majiteľa. Suchá výstavba umožňuje na stavbe pracovať takmer celý rok. Drevo je ľahko opracovateľné a jeho montáž je jednoduchšia. Pri stavbe z dreva vzniká menej stavebného odpadu. Po výstavbe je dom ihneď pripravený na bývanie.

Úspora nákladov na energie

Drevostavby sú efektívnym riešením energeticky úsporných domov. Výborné tepelno technické vlastnosti dreva znižujú potrebu tepla na vykurovanie a zlepšujú jeho reguláciu.

Úspora nákladov pri prácach spojených s výstavbou

Práca s drevom a komponentami na báze dreva určenými pre drevostavby šetrí množstvo použitého betónu, zásahov a zemných prác, uľahčuje prepravu. Pri výrobe, doprave a montáži dreva sa na rozdiel od konvenčných stavebných materiálov vo výraznej miere šetria náklady na energie spojené s výrobou stavebného materiálu, jeho dopravou na stavbu, aj konečnou montážou.

Zdravé bývanie

Drevo ako prírodný materiál vytvára jedinečnú mikroklímu prospešnú zdraviu. Neustála recyklácia vzduchu, regulácia vzdušnej vlhkosti je dôležitá nielen pre  alergikov.

Ekologické bývanie

Drevodomy a domy z prírodných stavebných materiálov sú trvalo udržateľnou cestou. Sú ekologicky i energeticky šetrné a tiež dokonale recyklovateľné.

Nižšia hlučnosť - dobré akustické vlastnosti

Ak sú drevostavby, resp. montované domy kvalitné, potom sú aj zvukové vlastnosti priestoru lepšie. Izolácia v stenách totiž znižuje nielen tepelné straty, ale aj hluk. Pokiaľ si teda radi užívate ticho a pohodu, drevostavba stojí minimálne za zváženie.

Úžitkový priestor drevostavby je väčší

Pri zachovaní rovnakých tepelno-izolačných vlastností ako pri murovaných domoch sú vnútorné priečky, ale aj obvodové steny u drevostavby užšie. Ak budú vonkajšie rozmery rovnaké, získate o 10% vnútorného priestoru naviac.